Czym jest zamówienie zbiorowe?

Chciałeś u nas wydrukować fanowski dodatek do planszówki, a otrzymałeś odpowiedź w stylu – “Przykro nam, ale przesłane pliki nie są odpowiednio przygotowane do druku. W przypadku zamówienia jednego egzemplarza koszt przygotowania i wydruku wynosi X. W tym miejscu wysoka kwota, której się nie spodziewałeś i której z pewnością nie wyobrażasz sobie przeznaczyć na fanowski dodatek.

Wysoka kwota z przesłanej wyceny wynika w zdecydowanej większości przypadków z konieczności dokonania bardzo czasochłonnych prac przygotowawczych pliku. Jest to konieczne aby końcowy efekt po wydrukowaniu spełniał nasze standardy jakości.

W przypadku zamówienia tylko jednego egzemplarza dodatku, jego koszt całkowity po naszej stronie może składać się aż w 80% z kosztu przygotowania pliku (przede wszystkim wielogodzinnej pracy grafika) i tylko w 20% z pozostałych kosztów.

Przykładowo, w przypadku zamówienia 10 takich samych egzemplarzy, proporcja ta się odwraca. Koszt przygotowania będzie taki sam, ale w skali całego zamówienia będzie już stanowił nieznaczną część kosztu łącznego.

Wracając do dodatku fanowskiego, który wymaga czasochłonnego i kosztochłonnego przygotowania – masz 4 rozwiązania:

  • zrezygnować z zamówienia;
  • pokryć wysoki koszt przygotowania pliku;
  • samodzielnie przygotować plik według naszych wytycznych – Tutaj znajdziesz wszelkie informacje o przygotowywaniu plików „PORADNIK”
  • spowodować, że dodatek zamówi więcej osób.

W nawiązaniu do tytułu artykułu, skupimy się na ostatnim, czwartym punkcie.

W przypadku realizacji zamówienia zbiorowego (co najmniej 10 egzemplarzy) zamawiający nie pokrywają kosztów przygotowania plików. Zajmuje się tym w całości MB print.

Jeżeli chcesz zainicjować takie zamówienie zbiorowe, to:

  1. zapytaj nas o wycenę dodatku przy zamówieniu 10, 15, 20 itd. egzemplarzy;
  2. zapytaj na ogólnodostępnych planszówkowych grupach/forach, czy inni fani danej gry byliby zainteresowani zamówieniem;
  3. po wstępnej deklaracji zainteresowanych prześlij nam listę osób zamawiających.

Po otrzymanych wpłatach od zadeklarowanej liczby chętnych zaczynamy druk i wysyłki w umówionym terminie.

Jeżeli w umówionym terminie nie otrzymamy deklarowanej liczby wpłat, to zwracamy wszystkie środki wpłacającym.

W grupie siła i rabaty! W przypadku pytań czy wątpliwości skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu w zakładce Kontakt