W MB print dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Wam wysokiej jakości produkt. Jako firma specjalizująca się w wydrukach niskonakładowych, znaczna część prac nad zamówieniami, ze względów technologicznych, wykonywana jest ręcznie. Sposób przygotowania przez Was plików ma wobec tego niebagatelny wpływ na to, jak będzie wyglądała gra, którą wykonujemy. Poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi w jaki sposób profesjonalnie przygotować plik do druku.

1. Pudełka tekturowe spód-wieko
  1. Małe i standardowe pudełka (do wymiarów 30 x 30 x 7 cm) – prosimy o przygotowanie projektu oklejki wg siatki wzorując się na ogólnodostępnych wzorcach oklejki na pudełko (np: https://pandagm.com/generator/). Pudełka wykonujemy z tektury o grubości 1,5mm.

    Prosimy o przesłanie trzech plików:
    – plik siatki użyty do zaprojektowania grafiki
    – plik grafiki z naniesioną siatką wykrojnika
    – plik grafiki bez naniesionej siatki.

Cały obszar wewnątrz niebieskiego obszaru (Bleed) powinien być wypełniony grafiką.

  1. Duże pudełka, o wymiarach powyżej standardowego pudełka do gier planszowych (30 x 30 x 7 cm) – prosimy o przesłanie plików pdf każdej strony boku pudełka osobno. W nazwie pliku prosimy umieścić oznaczenia którego boku dotyczy dany plik (spód, wierzch, spód_prawy, spód_lewy, spód_góra, spód_dół, wierzch_prawy, wierzch_lewy, wierzch_góra, wierzch_dół). Wszystkie pliki z grafikami na poszczególne boki, powinny być przygotowane ze spadem drukarskim minimum 18 mm z każdej strony grafiki (Więcej o spadzie drukarskim).
2. Pudełko papierowe “na karty”

Do wykonania małych gier karcianych najczęściej wykorzystuje się pudełka papierowe (kartonowe), takie  jak po prawej stronie. 

Pudełka tego rodzaju wykonujemy z kartonu opakowaniowego dodatkowo zafoliowanego folią błyszczącą lub matową.

Z uwagi na konieczność wykonania osobnego wykrojnika do każdego wzoru pudełka, pudełka takie wykonujemy od nakładu 100 egzemplarzy. 


W przypadku zainteresowania tego typu pudełkiem, prosimy o kontakt mailowy. Przyślemy wówczas siatkę wykrojnika dopasowaną do wymiarów talii kart. Na podstawie przesłanego pliku zaprojektujesz grafikę na pudełko, które będziemy mogli wykonać.