W MB print dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Wam wysokiej jakości produkt. Jako firma specjalizujemy się w wydrukach niskonakładowych, znaczną część prac nad zamówieniami, ze względów technologicznych, wykonujemy ręcznie. Sposób przygotowania przez Was plików ma wobec tego niebagatelny wpływ na to, jak będzie wyglądała gra, którą wykonujemy. Poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi w jaki sposób profesjonalnie przygotować plik do druku.

Plansze do gier planszowych wykonujemy na tekturze litej o grubości 1,5 mm. Wierzchnia okleina jest zadrukowana i dodatkowo zalaminowana warstwą matowej folii. Zabieg ten jest wykonywany dla wzmocnienia planszy i lepszego efektu wizualnego. Tylną stronę planszy pokrywa okleina introligatorska typowa dla plansz w grach planszowych.

Plansze wykonujemy w 3 wariantach:

  • plansza składana na 2 części (1 łamanie) – maksymalna wielkość 31 x 67 cm;
  • plansza składana na 4 części (2 łamania) – maksymalna wielkość 62 x 67 cm;
  • plansza składana na 6 części (3 łamania) – maksymalna wielkość 62 x 93 cm.

Plik z zamawianą planszą przygotuj jako plik graficzny całej planszy, bez dzielenia jej na poszczególne części. Zalecana rozdzielczość 300 DPI.

Wokół planszy należy zachować 1,5 cm spadu drukarskiego i około 0,5 cm bezpiecznego obszaru przy liniach cięcia.

Pliki pdf należy, przed przesłaniem do nas, spłaszczyć, a czcionki zamienić na krzywe.

Pamiętaj, aby upewnić się, że plansza zmieści się w pudełku. Wielkość złożonej planszy powinna być minimum 1,5 cm mniejsza niż wielkość pudełka.

Istnieje również możliwość zamówienia planszy na lateksowej playmacie, zamiast na tekturze – nie ma wówczas ograniczeń dot. wielkości planszy. Planszę taką zwijamy, a nie składamy. Jej zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość i zdecydowanie niższa cena niż w przypadku plansz tekturowych.